Na co zwracać uwagę kupując kasetkę rzęs?

Czy opakowanie ma znaczenie?

Czyli na co zwracać uwagę kupując rzęsy w kasetce?

W kasetce najważniejsze są rzęsy, tego faktu nie podważy żadna stylistka. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś jakie cechy powinna posiadać sama kasetka by praca na rzęsach była łatwa, szybka i przyjemna?? Mogłoby się wydawać, że podstawową funkcją kasetki jest ochrona sztucznych rzęs przed zabrudzeniem i zniszczeniem, ale tak naprawdę powstały one po to dawać komfort pracy i skrócić czas aplikacji.

Zacznijmy od początku.

Jeszcze tak całkiem niedawno sztuczne rzęsy do stylizacji były pakowane luzem w plastikowe słoiczki i kupowało się je „na gramy”. Każda stylistka przed aplikacją separowała te rzęsy przyklejając je w pozycji pionowej do tasiemki jedna obok drugiej. I dopiero z tej tasiemki przyklejała na rzęsy klientce.  Czynność tą powtarzała wielokrotnie podczas jednej aplikacji. Były to czasy gdy wykonywało się jedynie rzęsy 1:1. Zabieg był bardzo czasochłonny, a stylizacja… no cóż różniła się od tych dzisiejszych. Nikt wtedy jeszcze nawet nie myślał o metodach objętościowych.

Z czasem gdy stylizacje rzęs były coraz bardziej powszechne i modne dla ułatwienia pracy powstała paletka rzęs, w której rzęsy były umieszczone już na pasku w pozycji pionowej. Było to ogromne ułatwienie w pracy i skrócenie czasu aplikacji.

Wraz z ewolucją branży, ewoluowały produkty do stylizacji rzęs , a wśród nich kasetki z rzęsami.

Oto cechy na które warto zwrócić uwagę.

Kasetka powinna być dobrze oznaczona. Czytelna naklejka ułatwi nam odnalezienie odpowiednich rzęs podczas pracy. Powinna zawierać podstawowe informacje o rzęsach  tj. grubość, długość i rodzaj skrętu.

Ogromnym ułatwieniem jest gdy oznaczenie rzęs znajduje się nie tylko na kasetce ale również na pasku z rzęsami. Dzięki temu nie musimy podpisywać rzęs umieszczonych na holderze. Ten detal szczególnie przydaje się gdy mamy do czynienia z kasetką typu mix w której jest kilka długości rzęs.

Jeżeli jesteśmy już przy pasku do którego przyklejone są rzęsy to istotnych kwestii jest więcej.

Pasek z rzęsami przyklejony jest do kasetki, na nim umieszczony jest cienki pasek kleju do którego przyklejone są rzęsy.  W całej tej strukturze należy odnaleźć złoty środek by rzęsy nie odklejały się zbyt łatwo od paska i nie rozsypywały podczas pracy, a jednocześnie by nie stawiały zbyt dużego oporu przed zdjęciem ich pęsetą. Jeżeli po aplikacji twoje paski z rzęsami wracają do kasetki zwróć uwagę by były podfoliowane, to ułatwi wielokrotne przyklejanie paska bez jego uszkodzenia.

Kolejna ważną cechą paska, która może nam mocno ułatwić, bądź utrudnić prace jest kolor tego paska. Ciemne rzęsy umieszczone na ciemnym tle są mało widoczne. Warto wybierać kasetki z jasnym tłem w subtelnym kolorze. Dzięki temu rzęski są  lepiej widoczne podczas pracy, a nasze oczy mniej zmęczone. Nie zapomnijmy, że pod rzęsami jest pasek kleju, on też powinien być w jasnych kolorze.

Wybierając rzęsy nie możemy zapominać o aspekcie ekonomicznym .

Z tego punktu widzenia istotna jest wielkość opakowania, a dokładnie ilość pasków które w sobie mieści. Na rynku znajdziemy kasetki małe i duże. Małe mieszczą w sobie ok 6 pasków, duża zaś od 10 do 16.  Wyjątkiem są brązowe i kolorowe rzęsy Rarity, które mieszczą aż 20 pasków, a na każdym z nich rzęsy w innym odcieniu

Jak skutecznie zdezynfekować gabinet w dobie Covid-19?

Czy Twoje klientki zaczęły odwoływać wizyty w gabinecie z obawy przed Covid-19? Mamy nadzieję że nie, ale coraz częściej słyszymy o takich sytuacjach od koleżanek „po fachu”. Przygotuj się, pokaż im że jesteś prawdziwą profesjonalistką i zadbaj o prawidłową dezynfekcję w swoim gabinecie, spraw aby każda z Twoich klientek poczuła się bezpiecznie przekraczając próg Twojego salonu. Wirus COVID-19 może przetrwać na powierzchniach, takich jak klamka czy stół od dwóch godzin do nawet dziewięciu dni, więc nie możemy liczyć na to, że po wyjściu klientki ulotni się sam. Oczywiście długość jego życia zależy od wielu...

Dodano 28-01-2020

Szczęśliwy i zmęczony? Czy zawiedziony i pełen energii kursant?

Szkolenia z zakresy stylizacji rzęs to jedne z najbardziej intensywnych programów szkoleniowych na jakich byłam i jakie prowadzę? To szkolenia po których, jako kursantka, gdybym miała siły to bym z pewnością krzyczała : „łóżko..” Jednak siły brak, zatem dotaczam się na łóżko i analizuje - dokładnie każde słowo instruktora, każdy jego gest, każdy swój ruch i błąd oraz to jak go wypracować, opracowuje nowy plan pracy z wykorzystaniem pozyskanych umiejętności  i wtedy spokojnie mogę zasnąć ? odpocząć ... tak uczę się ja️ A Ty ? Jesteś z tych co podczas szkolenia jednym uchem...

Dodano 21-08-2019

Okiem Mistrzyni- Artykuł do czasopisma MADE IN

Japoński makijażysta Shu Uemura, na sztucznych rzęsach zbił majątek. W 2003 roku na Madonnie przetestował metodę 1:1, czyli przyklejanie do każdej naturalnej rzęsy jej sztucznego przedłużenia. Od tej pory branża zaczęła rozwijać się błyskawicznie. Rzęsy w kolorach tęczy, narodowych barwach, zdobione piórami, brokatem, kryształkami Swarovskiego lub, jak kto woli, prawdziwymi brylantami. Jak wszystkie elementy stylizacji, podlegają modzie dyktowanej przez celebrytów. Czy zatem istnieje kanon idealnych rzęs? – Jest określony kanon, ale niestety, niewiele stylistek go zna i stosuje przyznaje Monika Mroczka z Olsztyna, kosmetolog, utytułowana...

Dodano 23-08-2017