Jak skutecznie zdezynfekować gabinet w dobie Covid-19?

Czy Twoje klientki zaczęły odwoływać wizyty w gabinecie z obawy przed Covid-19? Mamy nadzieję że nie, ale coraz częściej słyszymy o takich sytuacjach od koleżanek „po fachu”. Przygotuj się, pokaż im że jesteś prawdziwą profesjonalistką i zadbaj o prawidłową dezynfekcję w swoim gabinecie, spraw aby każda z Twoich klientek poczuła się bezpiecznie przekraczając próg Twojego salonu.

Wirus COVID-19 może przetrwać na powierzchniach, takich jak klamka czy stół od dwóch godzin do nawet dziewięciu dni, więc nie możemy liczyć na to, że po wyjściu klientki ulotni się sam. Oczywiście długość jego życia zależy od wielu czynników: temperatury, wilgotności powietrza, ale w skrajnych przypadkach niektóre koronawirusy mogą przetrwać nawet 28 dni, dlatego warto zadbać o skuteczną dezynfekcję.

Na rynku występuje wiele różnych preparatów które służą do dezynfekcji powierzchni oraz narzędzi których używamy w codziennej pracy (pęsety, nożyczki, formy silikonowe, sondy)

Nasza rekomendacja to sprawdzone środki do dezynfekcji marki „Inlei” które zostały wyprodukowane we Włoszech i świetnie sprawdzają się w gabinetach kosmetycznych w walce z niewidzialnym przeciwnikiem jakim są wirusy i bakterie różnego rodzaju.

1. Dezynfekcja narzędzi- Inlei F-PLUS 500ml

Ten preparat pełni podwójną funkcję ponieważ nie tylko dezynfekuje ale również czyści. Możesz używać go do czyszczenia i dezynfekcji pęset, nożyczek, form silikonowych oraz różnych plastikowych przedmiotów. Wystarczy całkowicie zanurzyć narzędzie w roztworze na 5 -20 minut, następni opłukać i osuszyć ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

https://rarityshop.pl/sklep/lashfillerinlei/FplusInLei

2. Dezynfekcja powierzchni- Inlei  F-360 500ml

Zawiera aktywne składniki myjąco-dezynfekujące, ma szybkie i ukierunkowane oddziaływanie sanitarne na powierzchnie metalowe, malowane, lakierowane, szklane, plastikowe, pleksi, drewniane można stosować na powierzchni klamek, biurek. Produkt gotowy do natychmiastowego użycia. Wystarczy rozpylić produkt na powierzchni i pozostawić na kilka sekund, następnie przetrzeć ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

https://rarityshop.pl/sklep/lashfillerinlei/F360InLei

A więc droga stylistko… głowa do góry, maseczka na nos i do pracy. Przy zachowaniu odpowiednich procedur i zasad bezpieczeństwa z pewnością poradzisz sobie w obecnej „covidowej” sytuacji.

Na co zwracać uwagę kupując kasetkę rzęs?

Czy opakowanie ma znaczenie? Czyli na co zwracać uwagę kupując rzęsy w kasetce? W kasetce najważniejsze są rzęsy, tego faktu nie podważy żadna stylistka. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś jakie cechy powinna posiadać sama kasetka by praca na rzęsach była łatwa, szybka i przyjemna?? Mogłoby się wydawać, że podstawową funkcją kasetki jest ochrona sztucznych rzęs przed zabrudzeniem i zniszczeniem, ale tak naprawdę powstały one po to dawać komfort pracy i skrócić czas aplikacji. Zacznijmy od początku. Jeszcze tak całkiem niedawno sztuczne rzęsy do stylizacji były pakowane luzem w plastikowe słoiczki i kupowało się je „na...

Dodano 11-11-2020

Szczęśliwy i zmęczony? Czy zawiedziony i pełen energii kursant?

Szkolenia z zakresy stylizacji rzęs to jedne z najbardziej intensywnych programów szkoleniowych na jakich byłam i jakie prowadzę? To szkolenia po których, jako kursantka, gdybym miała siły to bym z pewnością krzyczała : „łóżko..” Jednak siły brak, zatem dotaczam się na łóżko i analizuje - dokładnie każde słowo instruktora, każdy jego gest, każdy swój ruch i błąd oraz to jak go wypracować, opracowuje nowy plan pracy z wykorzystaniem pozyskanych umiejętności  i wtedy spokojnie mogę zasnąć ? odpocząć ... tak uczę się ja️ A Ty ? Jesteś z tych co podczas szkolenia jednym uchem...

Dodano 21-08-2019

Okiem Mistrzyni- Artykuł do czasopisma MADE IN

Japoński makijażysta Shu Uemura, na sztucznych rzęsach zbił majątek. W 2003 roku na Madonnie przetestował metodę 1:1, czyli przyklejanie do każdej naturalnej rzęsy jej sztucznego przedłużenia. Od tej pory branża zaczęła rozwijać się błyskawicznie. Rzęsy w kolorach tęczy, narodowych barwach, zdobione piórami, brokatem, kryształkami Swarovskiego lub, jak kto woli, prawdziwymi brylantami. Jak wszystkie elementy stylizacji, podlegają modzie dyktowanej przez celebrytów. Czy zatem istnieje kanon idealnych rzęs? – Jest określony kanon, ale niestety, niewiele stylistek go zna i stosuje przyznaje Monika Mroczka z Olsztyna, kosmetolog, utytułowana...

Dodano 23-08-2017