Okiem Mistrzyni- Artykuł do czasopisma MADE IN

Japoński makijażysta Shu Uemura, na sztucznych rzęsach zbił majątek. W 2003 roku na Madonnie przetestował metodę 1:1, czyli przyklejanie do każdej naturalnej rzęsy jej sztucznego przedłużenia. Od tej pory branża zaczęła rozwijać się błyskawicznie. Rzęsy w kolorach tęczy, narodowych barwach, zdobione piórami, brokatem, kryształkami Swarovskiego lub, jak kto woli, prawdziwymi brylantami. Jak wszystkie elementy stylizacji, podlegają modzie dyktowanej przez celebrytów. Czy zatem istnieje kanon idealnych rzęs? – Jest określony kanon, ale niestety, niewiele stylistek go zna i stosuje przyznaje Monika Mroczka z Olsztyna, kosmetolog, utytułowana stylistka rzęs i instruktorka. – Rzęsy mają podkreślać oczy, a nie przysłaniać je i obciążać. Potrzebny jest do tego umiar i wyczucie estetyki. I nawet jeśli nie od razu udaje mi się przekonać klientki, że długie „wachlarze” bardziej szpecą, niż zdobią, po jakimś czasie wracają zadowolone. Bo reakcje, zwłaszcza mężczyzn, są potwierdzeniem, że naturalność jest w cenie.


 
Styl pracy Moniki doceniło już niejedno gremium. Jej gabinet na olsztyńskich Jarotach zdobią dyplomy, medale i statuetki przywiezione z mistrzostw stylizacji rzęs. Wśród nich m.in. „Kolibri” w kategorii Expert z mistrzostw Europy 2016 czy tegoroczne puchary zdobyte podczas mistrzostw w Bergamo i Zagrzebiu. Podczas tych ostatnich otrzymała dodatkowo cztery nagrody specjalne oraz nagrodę Total Winner. W ten sposób Monika z uczestniczki konkursów stała się ich jurorem. W przyszłym roku zasiądzie w składzie sędziowskim podczas mistrzostw świata w stylizacji rzęs w Kalifornii.


 
– Polki mają szczęście, kształtu i koloru oczu zazdroszczą nam kobiety w innych częściach świata – podkreśla Monika. – Nietrudno wydobyć ich urok odpowiednim kolorem, subtelnym zagęszczeniem i wydłużeniem. Co paradoksalne – urodę chcą poprawiać głównie kobiety piękne. Często słyszę od klientek: proszę mi zrobić „kocie oko”, albo stylizację a’la Kim Kardashian. Wtedy wiem, że czeka mnie trudna rozmowa. Pytam zazwyczaj klientki o środowisko, w jakim się obracają na co dzień, bo łatwiej mi wówczas zrozumieć oczekiwania. Kobiety rywalizują między sobą odważniejszymi stylizacjami, a jeśli w pracy otaczają się mężczyznami, wystarczy efekt świeżości.


 
Monika wykorzystuje wysokiej jakości rzęsy syntetyczne, używa sprawdzonych preparatów. Ceną za to jest trzytygodniowa trwałość. No i uzależnienie. Bo trudno zrezygnować z wygody oszczędzającej czas na codzienny makijaż.


 
– Oprócz pracy z klientkami, szkolę stylistki, które chcą nauczyć się aplikacji wydobywających piękno oczu kobiet i mężczyzn – zdradza Monika i szybko dodaje. – Bo sztuczne rzęsy dodają charyzmy i wyrazistości również płci męskiej. Dlatego na organizowanych przeze mnie w październiku międzynarodowych mistrzostwach Lashmania Challenge w Krakowie, pojawi się konkurencja: męska stylizacja rzęs. A do branży przekonałam nawet swojego męża. Kiedy zobaczył podczas mistrzostw, jakie towarzyszą i emocje, zajął się zawodowo dystrybucją topowych produktów do stylizacji rzęs.


 
Choć temat wydaje się niszowy, pole do popisu jest ogromne. Jak podczas tegorocznych zawodów we Włoszech, gdzie Monika triumfowała łamiąc wszelkie zasady stylizacji kolorystyką przechodząca od rudego do czarnego. Podczas innego konkursu, inspirowała się zimną kolorystyką Krainy Lodu, w której żyje Elsa, ulubiona bajkowa bohaterka jej córeczki. Co potwierdziło, ze pod dobrą opieką, każda z pań może stać się księżniczka. I zanucić jak słynna Elsa: „mam tę moc”.
Tekst: Beata Waś, obraz: Arek Stankiewicz

Na co zwracać uwagę kupując kasetkę rzęs?

Czy opakowanie ma znaczenie? Czyli na co zwracać uwagę kupując rzęsy w kasetce? W kasetce najważniejsze są rzęsy, tego faktu nie podważy żadna stylistka. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś jakie cechy powinna posiadać sama kasetka by praca na rzęsach była łatwa, szybka i przyjemna?? Mogłoby się wydawać, że podstawową funkcją kasetki jest ochrona sztucznych rzęs przed zabrudzeniem i zniszczeniem, ale tak naprawdę powstały one po to dawać komfort pracy i skrócić czas aplikacji. Zacznijmy od początku. Jeszcze tak całkiem niedawno sztuczne rzęsy do stylizacji były pakowane luzem w plastikowe słoiczki i kupowało się je „na...

Dodano 11-11-2020

Jak skutecznie zdezynfekować gabinet w dobie Covid-19?

Czy Twoje klientki zaczęły odwoływać wizyty w gabinecie z obawy przed Covid-19? Mamy nadzieję że nie, ale coraz częściej słyszymy o takich sytuacjach od koleżanek „po fachu”. Przygotuj się, pokaż im że jesteś prawdziwą profesjonalistką i zadbaj o prawidłową dezynfekcję w swoim gabinecie, spraw aby każda z Twoich klientek poczuła się bezpiecznie przekraczając próg Twojego salonu. Wirus COVID-19 może przetrwać na powierzchniach, takich jak klamka czy stół od dwóch godzin do nawet dziewięciu dni, więc nie możemy liczyć na to, że po wyjściu klientki ulotni się sam. Oczywiście długość jego życia zależy od wielu...

Dodano 28-01-2020

Szczęśliwy i zmęczony? Czy zawiedziony i pełen energii kursant?

Szkolenia z zakresy stylizacji rzęs to jedne z najbardziej intensywnych programów szkoleniowych na jakich byłam i jakie prowadzę? To szkolenia po których, jako kursantka, gdybym miała siły to bym z pewnością krzyczała : „łóżko..” Jednak siły brak, zatem dotaczam się na łóżko i analizuje - dokładnie każde słowo instruktora, każdy jego gest, każdy swój ruch i błąd oraz to jak go wypracować, opracowuje nowy plan pracy z wykorzystaniem pozyskanych umiejętności  i wtedy spokojnie mogę zasnąć ? odpocząć ... tak uczę się ja️ A Ty ? Jesteś z tych co podczas szkolenia jednym uchem...

Dodano 21-08-2019